Poproś o nowe hasło
Powitanie
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu.

MISTRZOSTWO MAŁOPOLSKI W UNIHOKEJU DLA DZIEWCZĄT Z LUDŹMIERZA

W Nowym Targu odbył finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. W zawodach brało udział dziesięć zespołów – mistrzów powiatów. Mistrzem województwa małopolskiego została drużyna Szkoły Podstawowej z Ludźmierza – mistrz powiatu nowotarskiego, drugie miejsce zajęła SP 3 Trzebinia, a trzecie SP 2 Krynica. Ludźmierzanki wygrały sześć meczy, nie tracąc nawet jednej bramki.

Czytaj dalej...

OGŁOSZENIE!

Teatr, teatr czyli klasy pierwsze w "Rabciu"

W dniu 21 kwietnia klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami wybrały się do Rabki – Zdrój do Teatru Lalek „Rabcio” na spektakl pt. „Pinokio”. Dzieci oglądały z uwagą cały spektakl, a także podpowiadały aktorom co mają zrobić. Na koniec wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia na tronie.

Zobacz w galerii...

Młodziczki UKS Wiatr Ludźmierz czwartą drużyną Polski

W Zielonce k. Warszawy odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w Unihokeju Młodziczek. Brało w nim udział 8 zespołów, wyłonionych w turniejach eliminacyjnych i półfinałowych. Czwarte miejsce w mistrzostwach zajęła drużyna UKS Wiatr Ludźmierz.

O tym czym jest azbest i co zrobić, aby nie był dla nas groźny?

14 kwietnia klasy I i II uczestniczyły w prelekcji na temat szkodliwości azbestu oraz jego poprawnej utylizacji. Prowadząca pokazała jak wygląda strój do ściągania azbestu, jak wykonują to odpowiedni fachowcy oraz czego nie wolno robić z azbestem. Po części wykładowej przystąpiono do różnych zabaw, w których uczestniczyła maskotka programu „Azbest”, Azbestodont. Zabawy te miały przybliżyć i zapoznać dzieci ze szkodliwością azbestu.

Ludźmierz mistrzem powiatu w unihokeju młodziczek

W Nowym Targu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Unihokeju Młodziczek. Wcześniej rozegrano mistrzostwa ośrodka, w których startowało sześć zespołów. Trzy najlepsze zakwalifikowały się do mistrzostw powiatu. SP Ludźmierz- mistrz powiatu uzyskał awans do mistrzostw województwa.

Srebro UKS Wiatr Ludźmierz w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych w Unihokeju

W Niedzicy odbył się Finał Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Unihokeju. Tytuł wicemistrzów Polski wywalczył gospodarz - UKS Wiatr Ludźmierz. W decydującym meczu Wiatr uległ drużynie Fenomenu Babimost. Mecz ten stał na wysokim poziomie. Po pierwszej tercji Babimost prowadził 3:0, po drugiej było 4:4, w trzeciej Wiatr prowadził 5:4, ale w końcówce rywal okazał się lepszy wygrywając 8:5. Gratulacje dla zwycięzców, ale i słowa pochwały należą się zawodnikom Ludźmierza.