Menu
WŁADZE
HISTORIA
GRONO PEDAGOGICZNE
KLASY 2014/2015
PLAN LEKCJI
BIBLIOTEKA
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
GALERIA I
GALERIA II
KONTAKT
ROZBUDOWA SZKOŁY - GALERIA
Licznik
Licznik gości na stronie:
· Aktualnie: 1
· Dzisiaj: 20
· Ostatni tydzień: 260
· Ostatni miesiąc: 891
· Wszystkie: 28955
Dla rodziców
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Dni otwarte 2014/2015

Zebrania z rodzicami 2014/2015

Dodatkowe dni wolne 2014/2015

Wykaz podręczników szkolnych 2014/2015

REKRUTACJA 2015/2016

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

EWALUACJA
Dla uczniów
"POMOCNA DŁOŃ"
+
JĘZYK ANGIELSKI
BLOG JĘZYK ANGIELSKI

Ważne

POMOC DLA KUBUSIA
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu.

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2015/2016


DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2015

Images: angielski003.jpg Images: angielski004.jpg Images: angielski005.jpg Images: angielski007.jpg

W ostatni piątek przed feriami obchodziliśmy w naszej szkole kolejny Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie zgromadzeni w sali gimnastycznej podkreślili ten wyjątkowy dzień strojami oraz własnoręcznie wykonanymi flagami krajów anglojęzycznych.  
Program artystyczny został podzielony na dwie części. W pierwszym etapie wybraliśmy się w nietypową podróż po krajach anglojęzycznych. Odwiedziliśmy Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Kanadę oraz Australię.

Czytaj dalej...
Zobacz w galerii...


Królowa Śniegu - zimowe przedstawienie
Images: ksniegu.jpgImages: krolowasniegu_3.jpg Images: ksniegu.jpg
10 lutego 2015r. na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyło się przedstawienie, które pod okiem pani Magdaleny Rajskiej przygotowali aktorzy z kółka Młody Artysta. Był to drugi publiczny występ naszych młodych artystów. W zimowej odsłonie wystąpili oni w inscenizacji baśni Hansa Christiana Andersena Królowa Śniegu. Publicznością dla małych aktorów byli koledzy z kl.0-III wraz z wychowawcami oraz wspaniali goście - rodzice i dziadkowie członków kółka Młody Artysta, którym serdecznie dziękujemy za liczne przybycie.

Zobacz w galerii...


"W karnawale same bale..."
Images: karnawal_22.jpgImages: karnawal_2.jpg Images: karnawal_222.jpg
Karnawał jak wiadomo to czas zabaw i balów. W naszej szkole także odbyły się bale karnawałowe, klasy IV-VI miały swój bal maskowy 5 lutego, a dla kl.0-III bal przebierańców odbył się 12 lutego, w Tłusty Czwartek. Jak zwykle najmłodsi i rodzice, którzy pomagali swym pociechom, wykazali się ogromną fantazją i pomysłowością w przygotowaniu strojów. Na bal dla kl.0 przybyli: Żółw Ńinja, kowboj, Spiderman, cała rzesza księżniczek z królewną Elzą na czele. Tańcom nie było końca, a jak przystało na Tłusty Czwartek, nie zabrakło też słodkości.

Zobacz w galerii klasy "0"...
Zobacz w galerii klasy "I-III"...


Młodziczki UKS Wiatr Ludźmierz awansowały do finału mistrzostw polski w unihokeju
Images: wiatr001.jpgW dniu 31.01.2015r. w Tychach został rozegrany trzeci Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Unihokeju Młodziczek. Jak w dwóch poprzednich zwycięstwo przypadło drużynie MMKS Podhale Nowy Targ, która odniosła komplet zwycięstw.
Bardzo dobrze spisały się zawodniczki UKS Wiatr Ludźmierz, które zajęły drugie miejsce w turnieju i awansowały na drugie miejsce po trzech turniejach eliminacyjnych. Cieszy mnie postawa moich zawodniczek – mówi trener Ludźmierza Edward Pazdur - dziewczęta pokazały charakter i waleczność.

Czytaj dalej...


Święto Babci i Dziadka
Images:dzienbabci_22.jpgImages:dzienbabci_222.jpg Images:dzienbabci_22.jpg
22 stycznia 2015r. w naszej szkole gościliśmy Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Uczniowie kl.0 pod przewodnictwem swych pań, pani Magdaleny Rajskiej i pani Katarzyny Łapczyńskiej, przygotowały dla swych dziadków specjalny program artystyczny połączony z kolędowaniem. Dzieci wyrecytowały i wyśpiewały Babciom i Dziadkom życzenia. Po uroczystym "sto lat" wręczyły im własnoręcznie wykonane upominki. Po życzeniach dzieci i Pana Dyrektora Edwarda Pazdura, goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez wspaniałe i niezawodne mamy naszych najmłodszych uczniów.
Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, pogody ducha, Bożego Błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności!

Zobacz w galerii...


SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ
Images: nnn02.png
Images: nnnn01.jpg
16 stycznia 2015r. gościliśmy w naszej szkole iluzjonistę. Swoim występem zaprosił nas do świata magii oraz wprowadził nutkę zaskoczenia. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i fascynacją oglądali pokaz zręczności, pokaz ze sztuczkami karcianymi i pieniężnymi oraz wiele innych magicznych trików. W występie asystowali chętni uczniowie. Przedstawienie nagrodzono gromkimi brawami!

Zobacz w galerii...