Menu
WŁADZE
HISTORIA
GRONO PEDAGOGICZNE
KLASY 2013/2014
PLAN LEKCJI
BIBLIOTEKA
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
GALERIA I
GALERIA II
KONTAKT
ROZBUDOWA SZKOŁY - GALERIA
Licznik
Licznik gości na stronie:
· Aktualnie: 1
· Dzisiaj: 24
· Ostatni tydzień: 175
· Ostatni miesiąc: 750
· Wszystkie: 24645
Dla rodziców
REKRUTACJA 2014/2015

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

Dni otwarte 2013/2014

Zebrania z rodzicami 2013/2014

Dodatkowe dni wolne 2013/2014

Wykaz podręczników szkolnych 2014/2015

EWALUACJA
Dla uczniów
"POMOCNA DŁOŃ"
Ważne

POMOC DLA KUBUSIA
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Kantego w Ludźmierzu.

ZAJĘCIA WAKACYJNE S.P. LUDŹMIERZ
wakacje1.jpg


ZAJĘCIA SPORTOWE

Miejsce - „Orlik” w Ludźmierzu, w razie złej pogody – sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu.

Prowadzący zajęcia – Edward Pazdur

Harmonogram zajęć


BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA
Images: a18c55748992b0ef916c87ae3a136170.jpg2 czerwca 2014r. w naszej szkole odbyło się niezwykłe przedstawienie dla dzieci z okazji ich święta. Na scenie pojawili się niecodzienni bohaterowie: Śpiąca Królewna ze swoim Księciem, Król z Królową, zwiewne wróżki oraz licznie przybyli goście. W te bajkowe postacie wcielili się rodzice dzieci klas 0, którzy w balowych strojach wprowadzili w niezwykły świat baśni. Wiedźmą z kolei była nauczycielka języka polskiego. A wszystko to w bajkowej scenerii.
Przybyła na przedstawienie cała społeczność szkolna była bardzo pozytywnie zaskoczona, a najbardziej pociechy naszych niezwykłych aktorów Pomysłodawczyniami oraz reżyserami przedstawienia były wychowawczynie klas 0: pani Katarzyna Łapczyńska i pani Danuta Kostorz.

Zobacz w galerii goral.info.pl...


DZIEŃ MAMY I TATY
Images: dzienRodzica1.jpg

Images: dzienRodzica7.jpg

29 maja 2014r. w naszej szkole był świętowany Dzień Mamy i Taty – szczególne wydarzenie dla rodziców i dzieci z klas I–III. Dzieci wykonały dla rodziców przygotowany program artystyczny. Zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, zachwyciły swoim śpiewem i pokazały swoje umiejętności taneczne. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane podarunki. Rodzice obdarowali swoje pociechy słodkościami. Nad oprawą artystyczna czuwały wychowawczynie klas, tj.: pani Grażyna Nowak, pani Danuta Michniak, pani Teresa Antolak i pani Bożena Wojtoń.

Zobacz w galerii...


GMINNY KONKURS CZYTELNICZY
gminny konkurs czytelniczy.jpg


20 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie odbył się VIII Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V: Kinga Dziubek i Wiktoria Sąder. Dziewczyny zmierzyły się z nielada wyzwaniem. W przeciągu miesiąca przeczytały trzy lektury oraz przygotowały krótką inscenizację wybranego fragmentu. Chociaż w trakcie konkursu zaprezentowały się bardzo dobrze, konkurenci z innych szkół okazali się lepsi. Na pocieszenie Kinga i Wiktoria otrzymały książki.

Książki, których znajomość obowiązywała w konkursie, „Panna z mokrą głową” Kornela Makuszyńskiego, „Bractwo Rycerzy” Andrzeja Grabowskiego i „Siedmioro Australijczyków” Ether Turner.


XXI Konkurs im. Augustyna Suskiego "Strofy o Ojczyźnie"
gminny konkurs czytelniczy.jpg


16 maja odbył się XXI Konkurs im. Augustyna Suskiego „Strofy o Ojczyźnie” w Szaflarach. W konkursie uczestniczyło 129 uczniów z 44 szkół i ośrodków kultury. Naszą szkołę reprezentowały: w kategorii gwarowej Anna Dynda z klasy VI, w kategorii literackiej Joanna Balicka z klasy V.


WIATR LUDŹMIERZ MISTRZEM POLSKI W UNIHOKEJU
Images: MistrzPolski15.jpg


W dniach 10-11.05.2014r. w Babimoście został rozegrany Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Unihokeju. W rywalizacji o miano najlepszej drużyny w Polsce bezkonkurencyjny okazał się zespół UKS Wiatr Ludźmierz. Wiatr odniósł komplet zwycięstw i tym samym obronił tytuł mistrza Polski z ubiegłego sezonu.

Czytaj dalej...


KSIĄŻKI, ZNANE POSTACIE I... KIPIĄCE MLEKO - SPOTKANIE Z PANIĄ ANNĄ CZERWIŃSKĄ RYDEL
Images: spotkanie z poetka001.jpg


Choć 8 maja był dniem dość szarym, to jednak w naszej szkole panowała radosna atmosfera literackiej dyskusji. Wszystko za sprawą spotkania uczniów z klas IV–VI z panią Anną Czerwińską Rydel, autorką książek dla dzieci o tematyce biograficznej, muzycznej, historycznej i społecznej, która urzekła nas swą osobowością.

Czytaj dalej...

Zobacz w galerii...