Menu
WŁADZE
HISTORIA
ODDZIAŁY ZEROWE
KLASY 2015/2016
GRONO PEDAGOGICZNE
PLAN LEKCJI
ŚWIETLICA SZKOLNA
BIBLIOTEKA
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
GALERIA I
GALERIA II
KONTAKT
ROZBUDOWA SZKOŁY - GALERIA
Dla rodziców
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Dni otwarte 2015/2016

Zebrania z rodzicami 2015/2016

Dodatkowe dni wolne 2015/2016

Wykaz podręczników szkolnych 2015/2016

REKRUTACJA 2015/2016

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

EWALUACJA
Licznik
Licznik gości na stronie:
· Aktualnie: 3
· Dzisiaj: 67
· Ostatni tydzień: 338
· Ostatni miesiąc: 1404
· Wszystkie: 34211
Dla uczniów
"POMOCNA DŁOŃ"
+
JĘZYK ANGIELSKI
BLOG JĘZYK ANGIELSKI

Ważne

POMOC DLA KUBUSIA
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu.

GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, HISTORYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ
Images: kon_pies_patr (15).jpg
...
19 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu odbył się III Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Historycznej i Żołnierskiej „Ułani, ułani malowane dzieci”. Uczniowie z 18 szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali z sobą w kategorii solistów i duetów. Jury konkursu, w skład którego weszli: p. Beata Bełtowska, p. Beata Szewczyk, p. Marta Nowak i p. Adam Rajski, oceniło występy 76 wykonawców. Uczestnicy prezentowali zróżnicowany repertuar, wszyscy przygotowani byli profesjonalnie.

Czytaj dalej...
Zobacz w galerii...


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Images: 11listopada_01.jpg
Images: 11listopada_7.jpg

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Zobacz w galerii...


"ZWYRTAŁA MUZYKANT"
Images: zwyrtala_2.jpg
Images: skrzypce001.jpgImages: skrzypce001.jpgImages: skrzypce001.jpgImages: skrzypce001.jpg
Images: zwyrtala_15.jpg

5 listopada w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym przedstawienie kółka Młody Artysta pt. Zwytrała Muzykant. Uczniowie pod kierunkiem pań: Magdaleny Rajskiej i Katarzyny Łapczyńskiej, przygotowali adaptację podhalańskiej legendy o góralu, który w niebie tańcował z aniołami. Dzieci wcieliły się w rolę świętych i aniołów, przeniosły widzów w niezwykły świat, ubogacony góralskim śpiewem i tańcem.

Czytaj dalej...
Zobacz w galerii...


SPOTKANIE ZE SZTUKĄ
Images: spektakl003.jpg Images: spektakl001.jpg

W dniu 3 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się do nowotarskiego MOK-u na przedstawienia, które przygotował Teatr Współczesny z Krakowa. Spektakl został podzielony na dwie grupy wiekowe. Młodsze dzieci udały się na musical pt. „Piękna i Bestia”. Jedna z najpiękniejszych a zarazem najbardziej magicznych baśni o miłości została wzbogacona o nowe wątki i postaci. Wspaniałą opowieść dopełniła scenografia i kolorowe kostiumy. Starsze dzieci – klasy 4 – 6 udały się na przedstawienie pt. „W Krainie Narnii”. Kultowa powieść Clive’a Staplesa Lewisa ukazuje wagę więzi rodzinnych, wierności i poczucia odpowiedzialności.

Dzieciom bardzo podobały się znakomicie zaaranżowane piosenki, które przeniosły dzieci w zaczarowany świat podróży i magii.


OGŁOSZENIE!
Rada Rodziców naszej szkoły w dniu 13.11.2015r. podjęła decyzję, iż składki na rzecz Rady Rodziców będzie zbierał skarbnik  /obecnie - p. Ewelina Handzel/ podczas dni otwartych i zebrań z rodzicami.

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH...
Images: w_swietych_11.jpg

Z okazji zbliżających się uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych uczniowie klasy IA i IB wraz z wychowawczyniami p. Joanną Komperdą i p. Lucyną Czają wybrali się na cmentarz. W drodze do miejsca spoczynku naszych bliskich dzieci pamiętały o zasadach bezpieczeństwa na drodze, o których nie tak dawno się uczyły.

Dzieci złożyły znicze, na grobach zmarłych nauczycieli, którzy dawniej uczyli w naszej szkole, Grobie Nieznanego Żołnierza i grobie ks. prałata Tadeusza Juchasa, a także odmówiły modlitwę za ich duszę. Następnie dzieci miały chwilę wolnego czasu, aby wybrać się na groby swoich bliskich i tam także zapalić znicze i odmówić modlitwę.

Zobacz w galerii...


Z ŻYCIA ZERÓWEK...
ODDZIAŁY ZEROWE Images: wydazenia002.jpg