Menu
WŁADZE
HISTORIA
GRONO PEDAGOGICZNE
KLASY 2013/2014
PLAN LEKCJI
BIBLIOTEKA
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
GALERIA I
GALERIA II
KONTAKT
ROZBUDOWA SZKOŁY - GALERIA
Licznik
Licznik gości na stronie:
· Aktualnie: 2
· Dzisiaj: 42
· Ostatni tydzień: 298
· Ostatni miesiąc: 1204
· Wszystkie: 22819
Dla rodziców
REKRUTACJA 2014/2015

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

Dni otwarte 2013/2014

Zebrania z rodzicami 2013/2014

Dodatkowe dni wolne 2013/2014

Wykaz podręczników szkolnych 2013/2014

EWALUACJA
Dla uczniów
"POMOCNA DŁOŃ"
Ważne

POMOC DLA KUBUSIA
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Kantego w Ludźmierzu.

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt
Images: DSC_0115.jpg


W dniu 2 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach brało udział jedenaście szkół (99 zawodniczek) gminy Nowy Targ. Tytuł mistrzowski, po raz PIĄTY! z rzędu, wywalczyła nasza szkoła! Najlepszą zawodniczką turnieju została, Wiktoria Sąder, która otrzymała pamiątkową statuetkę. Każda szkoła, która zajęła miejsca 1-6 otrzymała puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe – kije do unihokeja.

Czytaj dalej...


JĘZYK ANGIELSKI
Images: olimpusek.jpg

Images: konkursczytelniczy.jpg

KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W NASZEJ SZKOLE

Images: spek.kukulczejajo3.jpg

ENGLISH CORNER CZYLI KĄCIK JĘZYKA ANGIELSKIEGO TO MIEJSCE, GDZIE BĘDZIE MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ Z BIEŻĄCYMI WYDARZENIAMI DOTYCZĄCYMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SZKOLE.
ZNAJDUJĄ SIE TAM INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSÓW, RÓŻNE CIEKAWOSTKI, PRZYDATNE LINKI DO STRON GDZIE MOŻNA UCZYĆ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO ALE TAKŻE INNE ATRAKCYJNE RZECZY. NAD ZAWARTOŚCIĄ ENGLISH CORNER CZUWA WASZA NAUCZYCIELKA PANI JOANNA HOSANA.


Z ŻYCIA ZERÓWEK...
Images: PIERWSZDZIENWIOSNY001.jpg
Images: gospodarstwo001.jpg Images: piekarnia001.jpg
21-03-2014r. PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
27-03-2014r.
WIZYTA W GOSPODARSTWIE ROLNYM
04-04-2014r.
WIZYTA W PIEKARNI

W pierwszy dzień wiosny dzieci z klas 0A i 0B z wychowawczyniami udały się na spacer w poszukiwaniu wiosny z wcześniej wykonanymi Marzannami. Spacer był udany, pogoda dopisywała – świeciło pięknie słońce, a dzieci znalazły pierwsze oznaki wiosny.

W czwartek zerówki udały się do gospodarstwa Pana Wiesława. Miały możliwość zapoznania się z jego pracą oraz zobaczenia urządzenia potrzebne do tej pracy. Dzieci słuchały z zaciekawieniem gospodarza i zadawały liczne pytania.

W piątek dzieci udały się na wycieczkę do piekarni. Zapoznały się tam z pracą piekarza, dowiedziały się, co jest potrzebne, aby codziennie rano na śniadanie mogły jeść pyszne i świeże pieczywo. Na zakończenie wyprawy dzieci mogły skosztować wyrobów piekarskich.


UKS "WIATR" LUDŹMIERZ W FINALE MISTRZOSTW POLSKI W UNIHOKEJU
Images: turniej07778.jpg


W Łochowie k. Warszawy został rozegrany Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Unihokeju. Świetnie spisali się w nim unihokeiści UKS „ Wiatr” Ludźmierz, którzy nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń, wygrywając wszystkie mecze. Ludźmierzanie oraz zespoły z Łodzi i Łochowa uzyskali awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 10-11 maja 2014r.

Czytaj dalej...


Wiosna, wiosna wkoło...
Images: wiosna001.jpg


21 marca 2014r. przyszła do nas długo oczekiwana wiosna. W całej szkole zakwitły kwiaty i pojawiły się bajecznie kolorowe motyle. Uczniowie i nauczyciele, ubrani w barwne stroje, z radością przywitali wiosenkę. Aby tradycji stało się zadość, dzieci z młodszych klas pożegnały zrobioną przez siebie Marzannę. Natomiast uczniowie klas IV–VI wzięli udział w konkursie karaoke, w którym królowały polskie piosenki.


"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".
Images: tacyjakmy.jpg


Ten cytat z „Małego Księcia” stał się motywem przewodnim spektaklu, który 10 marca br. w MOK w Nowym Targu, obejrzeli uczniowie klas IV – VI. Przedstawienie pt. „Tacy jak my” opowiadało historię nastoletniego Mirka, fana gier komputerowych. Kiedy chłopak bierze udział w kolejnej grze, na swojej drodze spotyka wielu ludzi, m.in.: Żyda, niepełnosprawnego, nauczycielkę, chorego Oskara i panią Różę, bezdomnego. Kolejne napotkane postacie walczą ze stereotypami i uczą tolerancji.


XIV KONKURS KAZIMIERZA PRZERWY - TETMAJERA I TWÓRCÓW PODHALA
Images: konKPTetmajera001.jpg


4 marca 2014r. w Gimnazjum w Ludźmierzu odbył się XIV Przegląd Twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Twórców Podhala. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Kinga Dziubek z kl. V i Anna Dynda z kl. VI. W kategori literackiej wyróznienie otrzymała Anna Dynda - serdecznie gratulujemy!