Menu
WŁADZE
HISTORIA
GRONO PEDAGOGICZNE
KLASY 2014/2015
PLAN LEKCJI
BIBLIOTEKA
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
GALERIA I
GALERIA II
KONTAKT
ROZBUDOWA SZKOŁY - GALERIA
Licznik
Licznik gości na stronie:
· Aktualnie: 1
· Dzisiaj: 22
· Ostatni tydzień: 221
· Ostatni miesiąc: 630
· Wszystkie: 27894
Dla rodziców
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Dni otwarte 2014/2015

Zebrania z rodzicami 2014/2015

Dodatkowe dni wolne 2014/2015

Wykaz podręczników szkolnych 2014/2015

REKRUTACJA 2014/2015

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

EWALUACJA
Dla uczniów
"POMOCNA DŁOŃ"
+
JĘZYK ANGIELSKI
BLOG JĘZYK ANGIELSKI

Ważne

POMOC DLA KUBUSIA
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Images: zyczenia015.jpg

WIGILIA SZKOLNA 19 grudzień 2014r.
Images: wigiliaszkolna_5.jpg


Zobacz w galerii...


WIGILIA ZERÓWEK

Images: wigiliazerowek_3.jpg

Przed świętami Bożego Narodzenia dzieci wraz z wychowawczyniami oraz mamami spotkały się przy Wigilijnym stole na wspólne kolędowanie, które rozpoczęło się od przeczytania fragmentu Pisma Świętego oraz modlitw za dzieci i ich rodziny. Podczas łamania się opłatkiem dzieci składały sobie życzenia, a kiedy zasiadły przy stołach zajadały się poczęstunkiem przygotowanym przez mamy oraz piernikami, które wcześniej samodzielnie udekorowały, następnie rozległ się wspólny śpiew kolęd.


Zobacz w galerii...

Grudniowe konkursy w naszej szkole

Images: konkursy_2.jpg Images: konkursy_77.jpg Images: konkursy_3.jpg

W grudniu w naszej szkole odbyły się dwa konkursy plastyczne: Konkurs na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Konkurs na ozdobę choinkową.


Czytaj dalej...

Gminny Mikołajkowy Turniej „Baw się razem z nami”


Images: turniejmik_10.jpg Images: turniejmik_11.jpg Images: turniejmik_12.jpg

W dniu 5 grudnia 2014 r. w Nowym Targu na hali sportowej „Gorce” odbył się Mikołajkowy Turniej „Baw się razem z nami” dla klas I-III Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ. W zawodach brało udział 18 szkół gminy Nowy Targ (340 uczniów).


Czytaj dalej...


MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE
Images: mikolaj001.jpg Images: 0amikolaj_1.jpg Images: mikolaj001.jpg

4 grudnia gościł w naszej szkole Święty Mikołaj. Przybył do nas wraz z aniołami, a drogę wskazywał mu ksiądz Bronisław. Najmłodsze dzieci z klas 0 przywitały Mikołaja specjalnie przygotowanym na ten dzień programem artystycznym, zatytułowanym "Mikołajowy zawrót głowy". Uczniowie z kl. I-III również mieli dla Niecodziennego Gościa niespodziankę w postaci wierszy i piosenek. Święty Mikołaj był wyraźnie zaskoczony i wielce ucieszony takim powitaniem, a odwdzięczył się dzieciom wspaniałymi prezentami. W tym roku wszystkie dzieci zasłużyły na prezenty. Wychowawcy i ksiądz Bronisław także dostali upominki, ale wcześniej musieli ucałować brodę Świętego.


Zobacz w galerii...


ANDRZEJKI 2014 KLAS 0a i 0b
Images: andrzejki_10.jpg
Images: andrzejki_11.jpg

Koniec listopada to czas zabaw andrzejkowych. W naszej szkole również świętowaliśmy andrzejki. Najmłodsi, uczniowie klas 0, mieli swoją zabawę 25 listopada. Wychowawczynie: pani Katarzyna Łapczyńska i pani Magdalena Rajska przybliżyły dzieciom tradycje andrzejkowe, przygotowały dla nich specjalne gry i zabawy oraz wróżby. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku, a tańcom nie było końca. Dzieci podczas zabawy mogły się posilić smakołykami przygotowanymi przez swoje wspaniałe i niezawodne mamy.


Zobacz w galerii...

Images: ANDRZEJKI2014.jpg

Images: andrzejki_3.jpg
Images: andrzejki_30.jpg


Zobacz w galerii...


Gminny Konkurs Pięknego Czytania
Images: mistrzczytania001.jpgW dniu 25 listopada 2014r. odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i czytelnicy Bibliotek Publicznych.
Naszą szkołę w kategorii klas 1-3 reprezentowała uczennica klasy 2A - Nikola Lubińska. Głośne brawa dla Nikoli:)


Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Historycznej i Żołnierskiej "PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO"
Images: konkurspatriotyczny001.jpg20 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Ludźmierzu po raz drugi przygotowano konkurs pieśni tematycznie związanych z naszą Ojczyzną.

Czytaj dalej...
Zobacz w galerii...


11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
Images: 11listopada_5.jpg10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Celem akademii był budzenie szacunku dla tradycji święta 11 listopada, kształtowanie u uczniów uczuć i postaw patriotycznych, umiłowania do Narodu i Ojczyzny. Inscenizacja skłoniła nas do głębokich wewnętrznych przeżyć i rozwijania wyobraźni, a także poznania faktów okresu zaborów i okresu międzywojennego.
Akademia została przygotowana przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem pana Marka Wojtonia i pani Grażyny Nowak - oprawa muzyczna.

Zobacz w galerii...