Menu
WŁADZE
HISTORIA
GRONO PEDAGOGICZNE
KLASY 2014/2015
PLAN LEKCJI
BIBLIOTEKA
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
GALERIA I
GALERIA II
KONTAKT
ROZBUDOWA SZKOŁY - GALERIA
Licznik
Licznik gości na stronie:
· Aktualnie: 2
· Dzisiaj: 18
· Ostatni tydzień: 309
· Ostatni miesiąc: 872
· Wszystkie: 26829
Dla rodziców
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Dni otwarte 2014/2015

Zebrania z rodzicami 2014/2015

Dodatkowe dni wolne 2014/2015

Wykaz podręczników szkolnych 2014/2015

REKRUTACJA 2014/2015

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

EWALUACJA
Dla uczniów
"POMOCNA DŁOŃ"
+
JĘZYK ANGIELSKI
BLOG JĘZYK ANGIELSKI

Ważne

POMOC DLA KUBUSIA
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Kantego w Ludźmierzu.

JESIENNE SNY - PIERWSZE PRZEDSTAWIENIE KÓŁKA MŁODY ARTYSTA
Images: jesiennesny_14Od września tego roku w naszej szkole działa kółko Młody Artysta. Jest to kółko artystyczne, którego celem jest rozwój zdolności wokalnych, teatralnych i tanecznych uczniów klas młodszych (0-III). Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 13.00.
4 listopada o godz. 8.15 na sali gimnastycznej zadebiutowali młodzi aktorzy ze szkolnego kółka artystycznego.

Czytaj dalej...

Zobacz w galerii...


PIERWSZE LOGOWANIE DO DZIENNIKA...

-------------------------------------------

DZIENNIK ELEKTRONICZNY - strona logowania
...


KÓŁKO PLASTYCZNE
Images: kplastyczne_10.jpgW naszej szkole w każdy czwartek od godziny 12:30 do 13:30 działa kółko plastyczne, na które uczęszczają dzieci z klas 0 – IV. Na zajęciach dzieci wykonywały papierowe jeże i sowy, małe grzyby, kolorowe liście, okrągłe dynie. Tworzyły także nietypowe witraże z kolorowych liści i flizeliny. Zrobiły również piękne i kolorowe jesienne drzewa. Dzieła małych plastyków można podziwiać na wystawie w pobliżu drzwi wejściowych.
W październiku dzieci z kółka plastycznego były w kinie na niezwykle barwnej opowieść o małej i rezolutnej „Pszczółce Mai”. Po filmie dzieci udały się na spacer po nowotarskim rynku.

Zobacz w galerii...


ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY
Images: SwPatrona_12.jpg20 października nasza szkoła udała się na wyprawę do Kęt. Pragnęliśmy uczcić w ten sposób patrona naszej szkoły Św. Jana Kantego.
W miejscu jego narodzin uczestniczyliśmy we Mszy Świętej oraz ucałowaliśmy relikwie naszego orędownika i przewodnika.

Czytaj dalej...

Zobacz w galerii...


Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Images: dznauczyciela_15.jpgW dniu 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Święto rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św. W Bazylice. Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście udali się do szkoły, gdzie mogli obejrzeć akademię przygotowaną przez uczniów klas IV-VI.

Czytaj dalej...


Zobacz w galerii...


Z ŻYCIA ZERÓWEK :)
Images: osrodekzdrowia_7.jpg


WIZYTA W OŚRODKU ZDROWIA
29 października dzieci z klas 0 wraz z wychowawczyniami udały się do Ośrodka Zdrowia w Ludźmierzu, gdzie Pani Małgosia oprowadziła dzieci po budynku. Pokazała dzieciom poczekalnię, gabinet zabiegowy i gabinety lekarskie. Dzieci dowiedziały się również, co należy robić, aby zachować zdrowie. W nagrodę otrzymały naklejki „Dzielnego pacjenta”.

Zobacz w galerii...

Images: kinopszczolka_19.jpg
WYJAZD DO KINA W NOWYM TRGU


W poniedziałek 13 października dzieci z klas 0 a i 0 b udały się do nowotarskiego kina na film animowany pt. „Pszczółka Maja”. Bajka bardzo podobała się dzieciom:) Zwłaszcza piękna i niezwykle barwna łąka z rezolutną i bardzo ciekawską pszczółką Mają, trutniem Guciem oraz ich nowym przyjacielem szerszeniem Gryzkiem. Po seansie filmowym dzieci spacerowały po nowotarskim rynku. Udały się również do parku na plac zabaw, gdzie dzieci podziwiały piękno zmieniającej się jesiennej przyrody.

Zobacz w galerii...

Images: wizytawstrazy_38.jpg


WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ
W środę 8 października dzieci klas „0” wraz z wychowawczyniami i mamami udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.
Przejażdżka autobusem była początkiem wrażeń, jakie czekały na dzieci. Dzielni strażacy na czele z panem kpt. Januszem Barnasiem przygotowali wiele atrakcji. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie wozu bojowego, potrzymać sikawkę, przymierzyć kask. Widziały również sprzęt ratowników wodnych i wnętrze punktu dowodzenia. Najwięcej emocji wzbudził pokaz akcji gaśniczej. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się pracy strażaków. Być może w przyszłości pójdą za ich przykładem…

Zobacz w galerii...


OGNISKA :)
Images: ogniskoklasa5_2.jpg

6-10-2014r. OGNISKO KLASY V
Klasa V wraz z wychowawczynią i rodzicami udała się na ognisko do pobliskiego lasu. Wyjście miało służyć integracji zespołu klasowego. Dzięki uprzejmości i pomocy rodziców, uczniowie mogli nie tylko upiec kiełbaski, ale także mieli okazję skosztować naszych regionalnych oscypków, korbocy czy napić się pysznej rozgrzewającej herbatki z żurawiną. Po posiłku chłopcy i dziewczyny rozegrali mecz piłki nożnej. Inni natomiast udali się do lasu na grzyby. Spotkanie okazało się dla wszystkich świetną zabawą.

Zobacz w galerii...

Images: onisko_14.jpg

18-09-2014r. OGNISKO ZERÓWEK

W czwartek 18 września odbyło się wspólne ognisko dzieci klas 0a i 0b. Maluchy bawiły się na boisku sportowym „Pod Sypką”. Później udały się na poczęstunek przygotowany przez zawsze pomocne i uśmiechnięte mamy. Nie zabrakło pieczonych kiełbasek i słodkiej niespodzianki. Atmosfera była sympatyczna, a słońce zachęcało do wspólnej zabawy.

Zobacz w galerii...