życzą
Dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły

....

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Unihokeju Chłopców

W dniu 3 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Ludźmierzu odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Unihokeju Chłopców. W zawodach brało udział dwanaście szkół (112 zawodników) gminy Nowy Targ. Tytuł mistrzowski, wywalczyła Szkoła Podstawowa z Ludźmierza, która w finale pokonała, Szkołę Podstawową z Klikuszowej, trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Krauszowa.

Czytaj dalej...

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt

W dniu 2 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach brało udział jedenaście szkół (99 zawodniczek) gminy Nowy Targ. Tytuł mistrzowski, po raz PIĄTY! z rzędu, wywalczyła nasza szkoła! Najlepszą zawodniczką turnieju została, Wiktoria Sąder, która otrzymała pamiątkową statuetkę. Każda szkoła, która zajęła miejsca 1-6 otrzymała puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe – kije do unihokeja.

JĘZYK ANGIELSKI

KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W NASZEJ SZKOLE

ENGLISH CORNER CZYLI KĄCIK JĘZYKA ANGIELSKIEGO TO MIEJSCE, GDZIE BĘDZIE MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ Z BIEŻĄCYMI WYDARZENIAMI DOTYCZĄCYMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SZKOLE.
ZNAJDUJĄ SIE TAM INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSÓW, RÓŻNE CIEKAWOSTKI, PRZYDATNE LINKI DO STRON GDZIE MOŻNA UCZYĆ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO ALE TAKŻE INNE ATRAKCYJNE RZECZY. NAD ZAWARTOŚCIĄ ENGLISH CORNER CZUWA WASZA NAUCZYCIELKA PANI JOANNA HOSANA.

Z ŻYCIA ZERÓWEK...
21-03-2014r. PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
27-03-2014r.
WIZYTA W GOSPODARSTWIE ROLNYM
04-04-2014r.
WIZYTA W PIEKARNI

W pierwszy dzień wiosny dzieci z klas 0A i 0B z wychowawczyniami udały się na spacer w poszukiwaniu wiosny z wcześniej wykonanymi Marzannami. Spacer był udany, pogoda dopisywała – świeciło pięknie słońce, a dzieci znalazły pierwsze oznaki wiosny.

W czwartek zerówki udały się do gospodarstwa Pana Wiesława. Miały możliwość zapoznania się z jego pracą oraz zobaczenia urządzenia potrzebne do tej pracy. Dzieci słuchały z zaciekawieniem gospodarza i zadawały liczne pytania.

W piątek dzieci udały się na wycieczkę do piekarni. Zapoznały się tam z pracą piekarza, dowiedziały się, co jest potrzebne, aby codziennie rano na śniadanie mogły jeść pyszne i świeże pieczywo. Na zakończenie wyprawy dzieci mogły skosztować wyrobów piekarskich.

UKS "WIATR" LUDŹMIERZ W FINALE MISTRZOSTW POLSKI W UNIHOKEJU

W Łochowie k. Warszawy został rozegrany Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Unihokeju. Świetnie spisali się w nim unihokeiści UKS „ Wiatr” Ludźmierz, którzy nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń, wygrywając wszystkie mecze. Ludźmierzanie oraz zespoły z Łodzi i Łochowa uzyskali awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 10-11 maja 2014r.